Rahat alışveriş için Türkçe öğreniyorlar

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yerleşik olarak yaşayan İngiliz vatandaşları, Ölüdeniz Belediyesi tarafından açılan kurslarda Türkçe öğreniyor.

 

İngiliz kursiyerler, özellikle alışverişlerde sıkıntı çekmemek ve komşuları ile anlaşabilmek için Türkçe öğrenmek istiyor.

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

19 Aralık tarihinde başlayan ve haftada 2 gün olarak verilen kurslara 20 yabancı kursiyer katılıyor. İngilizce öğrenmek isteyen Türklerin katılımı ile Türkçe kurslarına devam eden kursiyer sayısı 40'ı buluyor. Kurs öğretmeni Füsun Karabulut, kursiyerlerin ilerlemiş yaşlarına rağmen Türkçeyi öğrenmek için çok istekli olduklarını söyledi.

Ölüdeniz Sanatevi Müdürü Coşkun Karabulut da 7 yıldır devam eden kurslar sayesinde çok sayıda İngiliz'in Türkçe öğrendiğini belirti. Türkçe'nin dil yapısının İngilizce'den oldukça farklı olması nedeniyle öğrenmede biraz zorluk çektiklerini belirten Karabulut, yabancı kursiyerlerin yine de kurs sonunda kendilerini ifade edebilecek kadar Türkçe öğrenebildiklerini söyledi. Karabulut, 20 Nisan 2012 tarihine kadar devam edecek kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğü'nden onaylı sertifika verileceğini ifade etti.

    

 Sosyal ağdan bizi takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Telif hakları için tıklayınız...                                                        
Copyright © 2010 Türkçede.org                                                 Türkçenin öğretiminde katkısı olması dileğiyle...