• Dikte
  • Dikte-Fare ve Arslan-Geniş zaman,-ip ulacı,-diktan sonra,-dan sonra, -ma eki

Dikte-Fare ve Arslan-Geniş zaman,-ip ulacı,-diktan sonra,-dan sonra, -ma eki

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

FARE VE ARSLAN

Güneşli bir günde ormanlar kralı arslan öğle yemeğinden sonra bir ağaç gölgesinin altında güzel ve keyifli bir uykuya dalar. Küçük bir fare de arslanın üstüne çıkıp dolaşmaya başlar.

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

Arslan hemen uyanıp sinirlenir ve minik fareyi yakalayıp onu yutmak için ağzını sonuna kadar açar. Bu sırada fare; "Lütfen, beni affediniz kralı­mız. Sizin bu iyiliğinizi hiç unutmam. Bir gün benim de size bir iyiliğim olur." diye yalvarır.

Minik farenin kendisine yardım etmek islemesi arslanın çok hoşuna gider, pençesini açarak fareyi serbest bırakır.Bir zaman sonra arslan avcıların tuzağına düşer. Arslan çaresizlik için­de ölümü beklemeğe başlar. Tam bu sırada bizim minik fare oradan geçer ve tuzaktaki arslanı görür. Vakit kaybetmeden tuzağın iplerini kemirmeye başlar. Arslanı tuzaktan kurtardıktan sonra ona dönerek "Küçük arkadaş­lar büyük dostluklar yapar." deyip oradan uzaklaşır.

    

 Sosyal ağdan bizi takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Telif hakları için tıklayınız...                                                        
Copyright © 2010 Türkçede.org                                                 Türkçenin öğretiminde katkısı olması dileğiyle...