• Dikte
  • Dikte-Gelecek zaman, istek kipi, geniş zaman, i- eylemi

Dikte-Gelecek zaman, istek kipi, geniş zaman, i- eylemi

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

CAN VE ALPARSLAN

Alparslan çok çalışkan bir öğrencidir. Doktor olmayı istiyor. Annesi ve babasıyla birlikte üç katlı beyaz boyalı, güzel bir binada ikinci katta oturu­yor. O öğretmenleriyle her zaman iyi geçinir. Derslerine erken gelip sınıfa öğretmenlerinden önce girer ve oturur, öğretmeni soru sormadan konuş­maz, cevap vermez. Yedi ay Önce Alparslan'ın sınıfına Almanya'dan yeni bir öğrenci geldi, adı Can. Dersten sonra Alparslan arkadaşını Can'ın babası­nın yeni evine kadar götürdü. Can henüz şehri bilmiyor. Alparslan ona kendi evinin adresini bir kağıda yazdı, verdi. Can iyi anlayamadı, Alpars­lan yeniden anlattı. Can'ın yanında parası yoktu, bankaya gidip biraz dö­viz bozdurmak İstedi.

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

O dün annesine uzun bir mektup yazdı, her şeyi anlattı. Yarın Alpars­lan Can'a okula kayıt yaptırmak için yardım edecek, ikisi iyi arkadaş oldu­lar. Canların yeni evinde biraz sorun var. Bu yüzden onlar duvarları boya­tacak, çatıyı tamir ettirecek ve kırık camları taktıracaklar.

    

 Sosyal ağdan bizi takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Telif hakları için tıklayınız...                                                        
Copyright © 2010 Türkçede.org                                                 Türkçenin öğretiminde katkısı olması dileğiyle...