• Dikte
  • Dikte-Avni Bey ve Eşi-Geniş zaman,şimdiki zaman,iyelik ekleri,tamlayan durumu

Dikte-Avni Bey ve Eşi-Geniş zaman,şimdiki zaman,iyelik ekleri,tamlayan durumu

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

AVNİ BEY VE EŞi

 Avni Bey, on yıl önce Fatih Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Hemen evlendi. Şimdi hem kendisi hem de eşi büyük bir işyerinde tercüman olarak çalışıyorlar. Onlar işten eve genellikle akşam saat sekizde gelirler. Sonra yemek hazırlayıp yerler. Avni Bey her zaman ev işlerinde eşine yardım eder, Bazı akşamlar Avni Bey ve eşi misafirliğe gider­ler. Misafirlikte Avni Bey bazen kahve içer. Av­ni Beyin eşi ne kahve ne de kola içer. O yalnızca açık çay içer.

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

Avni Bey boş zamanlarında resim yapar, müzik dinler, gitar çalar ve çok kitap okur. Eşi ise daha çok piyano çalar ve spor yapar, ama bazen o da resim yapıp müzik dinler. Onların bir kız bir de erkek çocukları var. Fatih ilkokula gidiyor. Filiz ise henüz iki yaşında. Fatih öğretmenlerini çok seviyor. Öğretmenleri de onu çok seviyor.

Fatih hiçbir zaman ne annesine ne babasına ne de öğretmenlerine ya­lan söyler. Sözlerini her zaman yerine getirir. Bunun için de herkes Fatih'e çok güvenir.

    

 Sosyal ağdan bizi takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Telif hakları için tıklayınız...                                                        
Copyright © 2010 Türkçede.org                                                 Türkçenin öğretiminde katkısı olması dileğiyle...