• Dikte
  • Dikte-Gelecek zaman, şimdiki zaman, tamlayan durumu, belirli geçmiş zaman

Dikte-Gelecek zaman, şimdiki zaman, tamlayan durumu, belirli geçmiş zaman

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

DOĞUM GÜNÜ

Bugün Şernıin'in doğum günü. Şermin on yaşına girecek. Bütün sınıf arkadaşkrını evdeki partiye davet etti. Doğum günü panisi için annesi pas­ta, kek ve tatlı yaptı. Kuruyemisçiden kuruyemiş, bakkaldan kola aldı. Şer­min partide en güzel elbisesini ve ayakkabısını giyecek, çünkü bu parti onun için çok önemli.

Şermin'in annesinin adı Fatma, babasının adı Kâzım'dır. Fatma Hanım ev hanımıdır. Kâzım Bey ise mühendistir. Fatma Hanım ve Kâzım Bey, Şer-min'den habersiz ona güzel bir hediye aldılar.

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

Bütün sınıf arkadaşları geldi. Hep birlikte yediler, içtiler, oynadılar ve çok eğlendiler. Parti saat üçten altıya kadar sürdü. Arkadaşlan evlerine gittiler.

Şermin partiden sonra odasına gitti. Annesi ve babasının kendisine küçük de olsa bir hediye almadıklarına üzüldü. Tam o sırada annesi ve ba­bası odasının kapısından İçeri girdiler. Kâzım Bey işinden geç çıktığı için hediyeyi geç getirdi. Şermin babasının elinden paketi aldı ve heyecanla aç­tı. Paketin içinden Şermin'in uzun zamandır beğendiği büyük bir bebek çıktı. Şermin çok mutlu oldu, annesine ve babasına sarılıp öptü.

    

 Sosyal ağdan bizi takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Telif hakları için tıklayınız...                                                        
Copyright © 2010 Türkçede.org                                                 Türkçenin öğretiminde katkısı olması dileğiyle...